7 Niesamowitych korzyści z soku z porzeczek

Termin porzeczka pochodzi od łacińskiego słowa “curos”, które oznacza “leczyć”. Jest to owoc rośliny porzeczki i jest używany do przygotowania soków i dżemów. W Indiach jest szeroko uprawiana i używana jako składnik różnych przepisów i potraw. Zawiera przeciwutleniacze, witaminy, minerały i błonnik pokarmowy.

1. Zdrowa skóra

Jedną z korzyści płynących z porzeczek jest to, że jest bogata w witaminę C. Ma dużą zawartość przeciwutleniaczy i pomaga zapobiegać uszkodzeniom wolnych rodników, które prowadzą do przedwczesnego starzenia się i innych chorób skóry. Pomaga również w gojeniu się ran i leczeniu łuszczycy.

2. Łagodzi zaparcia

Zawiera również duże ilości pektyny, która pomaga złagodzić zaparcia. Pektyna jest rozpuszczalnym błonnikiem, który działa jako środek spęczniający i poprawia funkcjonowanie jelit. Jest również stosowany w planach odchudzania.

3. Chroni przed rakiem

Sok z porzeczki ma dużo polifenoli i flawonoidów, które, jak wykazano, pomagają zapobiegać rakowi prostaty, zmniejszają ryzyko raka jelita grubego i zapobiegają rakowi płuc. Ekstrakt zapewnia również dobrą ilość likopenu, związku, który zwalcza nowotwory skóry i przewodu pokarmowego.

4. Wspomaga trawienie

Porzeczki zawierają dużo błonnika pokarmowego, dzięki czemu są skuteczne w leczeniu zaburzeń układu pokarmowego. To świetny sposób na walkę z kwaśnym refluksem, niestrawnością, biegunką i innymi problemami z trawieniem.

5. Wzmacnia kości

W porzeczkach znajduje się dużo wapnia, który pomaga budować mocne kości. Jest również korzystny w zapobieganiu osteoporozie i wzmacnianiu kości.

6. Leczy bezsenność

Sok z porzeczek może być stosowany jako naturalny środek na bezsenność. Ekstrakt jest doskonałym źródłem GABA, który jest znany z poprawy snu i zmniejszenia niepokoju.

7. Uspokaja układ trawienny

Jest również skuteczny w łagodzeniu objawów bólu gardła, zgagi i nudności. Może być również stosowany do uspokojenia żołądka po dużym posiłku.

Wnioski:

Jeśli chcesz zrobić zdrowy sok lub napój to lepiej użyć świeżego i organicznego soku z porzeczki. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na zrobienie soku porzeczkowego. Wypróbuj go raz, a przekonasz się o różnicy.