5 prostych przepisów do zrobienia z ryżem

Czy kochasz ryż? Tak!!! Wszyscy uwielbiamy jeść i pić ryż, a dla tego jest to najlepsza rzecz do jedzenia. Ryż jest pełen białek, węglowodanów, witamin i minerałów.

Ryż jest doskonałym źródłem węglowodanów i jest również bogaty w żelazo. Ma ponad 2 gramy białka na 100 gramów ryżu i jest również doskonałym źródłem wapnia i magnezu.

Ale nie wiesz jak ugotować ryż? Czy czujesz się zawstydzony gotowaniem ryżu? Cóż, zamierzam podzielić się z tobą kilkoma prostymi i szybkimi przepisami na gotowanie ryżu.

1. Ryż brązowy:

Do tego przepisu możesz dodać trochę warzyw, takich jak cebula i pomidory. Umieść 1 filiżankę ryżu w rondlu, dodaj 1 łyżeczkę oleju i 1/2 łyżeczki soli. Przykryj i gotuj przez 15 minut. Gdy ryż będzie ugotowany, zdejmij pokrywkę i dobrze wymieszaj. Dodaj 2 posiekane pomidory i 1 posiekaną cebulę. Gotuj przez kolejne 5 minut, a następnie jest gotowy do podania.

2. Ryż z mięsem:

Jest to bardzo prosty przepis i będzie smakować niesamowicie. Umieść 1 filiżankę niegotowanego ryżu w misce, dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżkę soli i 1 łyżeczkę pieprzu. Wymieszaj to dobrze, a następnie dodaj 1 funt mielonej wołowiny i dobrze wymieszaj. Dodaj trochę przypraw i trochę cebuli i pomidorów. Możesz nawet dodać trochę zielonego groszku i groszku dla lepszego smaku. Przykryj i gotuj przez 25 minut. Po ugotowaniu zdejmij pokrywę i dobrze wymieszaj.

3. Ryż z soczewicą:

Soczewica jest uważana za najlepszą potrawę boczną dla ryżu. Są pyszne i pożywne też. Tak więc, co musisz zrobić, to po prostu umieścić 1 filiżankę ryżu i 1 filiżankę soczewicy w misce. Dodaj 2 szklanki wody i dobrze wymieszaj. Dodaj trochę soli i pieprzu. Gotuj przez 10 minut.

4. Ryż z kurczakiem:

Jest to bardzo prosty przepis na gotowanie ryżu. Wystarczy umieścić 1 filiżankę niegotowanego ryżu w misce. Dodaj 2 łyżki masła, 1 łyżeczkę soli i szczyptę pieprzu. Dobrze wymieszaj, a następnie dodaj 1 posiekanego kurczaka i 1 posiekaną cebulę. Przykryj i gotuj przez 20 minut.

5. Ryż z fasolą:

Wrzuć do miski 1 filiżankę niegotowanego ryżu. Dodaj przyprawy, 1/2 filiżanki czerwonej fasoli kidney i 1 łyżkę masła. Gotuj przez 10 minut.

Wnioski:

Jeśli szukasz kilku prostych i szybkich przepisów na gotowanie ryżu to proponuję wypróbować te. Mam nadzieję, że je pokochasz.